Częste pytania

Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Komu należy się auto zastępcze z OC?

Extra Car oferuje bezgotówkowe auto zastępcze dla osób, których samochód został uszkodzony w wypadku lub kolizji, zaś sprawca jest znany. Szkoda jest likwidowana z polisy ubezpieczeniowej OC sprawcy zdarzenia. Auto zastępcze nie należy się jedynie osobie, która posiada drugie auto.

Towarzystwo ubezpieczeniowe proponuje mi auto zastępcze polecanej przez siebie firmy. Czy jestem zobligowany przyjąć tę ofertę?

Nie. Możesz wybrać ofertę firmy, która Ci odpowiada. Może ona być np. blisko Twojego domu, ma dobre opinie, lub samochody w ofercie odpowiadają Twoim oczekiwaniom.

Czy muszę zapłacić za wynajem samochodu?

Nie. Extra Car wynajmie Tobie auto gratis w zamian za cesję wierzytelności. Sami zajmiemy się odzyskaniem należnej kwoty od towarzystwa ubezpieczeniowego.

Jakie auto zastępcze mi się należy?

Extra Car ustala do jakiego segmentu (kategorii) zalicza się uszkodzone auto i oferuje samochód należący do tego samego segmentu. Jeżeli nie posiadamy w tym momencie takiego auta na stanie, wówczas oferujemy auto wyższej lub niższej kategorii.

Na jaki okres czasu należy mi się auto zastępcze?

Auto zastępcze należy się na czas naprawy Twojego samochodu w warsztacie lub w przypadku szkody całkowitej do czasu zakończenia odzyskania pieniędzy przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

Cześć!

Napisz do nas!